Nors daugeliui tai gali skambėti keistai, tačiau žmogaus kūnas iš tikrųjų sukurtas taip, kad nuolat atsinaujintų. Šis faktas dažnai stebina tradicinės medicinos atstovus. Jeigu ląstelės nuolat nežūtų, negalėtų susiformuoti naujų. Tad gyvenimas žmogaus kūne nenutrūkstamai keičia mirtį. Tai – vienas didžiausių stebuklų, leidžiančių organizmui egzistuoti.
KAS SLOPINA REGENERACIJĄ?
Deja, bet kūną kamuojančios ligos trikdo regeneracinius procesus ir pradeda dominuoti degeneraciniai – taip įvairūs susirgimai stabdo gamtos nulemtą atsinaujinimą. Tuomet pagelbėti gali natūralūs vaistai, kurie atkuria organizmo pusiausvyrą. Tinkamais maisto produktais, vaistažolėmis, naudingosios maisto medžiagomis gali būti suaktyvinama kūno energija, kuri ir leidžia pagyti. Apmaudu, tačiau daugelis šiuolaikinių vaistų gaminami iš tokių cheminių medžiagų, kurios ne tik neskatina natūralaus regeneracinio proceso, tačiau netgi trukdo organizmui atsikurti. Jie sukurti taip, kad tiesiog slopintų ligos simptomus. Nors mokslininkams žinomi veiksniai ir priemonės, skatinančios organizmo gijimą ir atsinaujinimą, tradicinė medicina vis dar įtariai vertina šiuos metodus. Kol kas įprasta ligas gydyti tik slopinant simptomus, jas laikinai suvaldant, užuot padėjus organizmui pačiam įveikti susirgimą. Visgi mokslininkai jau atliko daug vertingų tyrimų, kurie įrodo, kad vartojant tinkamų produktų organizmas skatinamas natūraliai atsinaujinti.
NERVŲ REGENERACIJA
Moksliškai įrodytas daugybės natūralių junginių veiksmingumas skatinant nervų regeneracijos procesą. 2010 m. žurnale „Rejuvenation Research“ paskelbta, kad mėlynių, žaliosios arbatos ir natūralaus baltymo karnozino derinys yra neuritogeninis (skatinantis neuronų regeneraciją) bei atkuriantis kamienines ląsteles. Taip pat įrodytas teigiamas kitų medžiagų poveikis neuronų ir nervinio audinio atkūrimui. Tai ciberžolėse aptinkamas kurkuminas, valgomųjų grybų trapiadyglių, vadinamųjų „liūto karčių“, vertingosios maistinės medžiagos, daržovėse aptinkamas organinis junginys apigeninas, kurio gausu salieruose. Mėlynėse randami antocianinai taip pat pasižymi mieliną regeneruojančiu poveikiu. Itin plačiai ištirtas ženšenio poveikis nervų sistemai. Neuritogeniniu poveikiu pasižymi ginkmedžių ekstrakte esantis huperzinas A ir iš fermentuotų sojų pupelių gaminami Natto produktai. Nervų sistemai atsikurti padeda veikliosios raudonųjų šalavijų medžiagos, augalinis antioksidantas resveratrolis, bičių pienelis, taninas, kurio gausu juodojoje ir žaliojoje arbatose. Ištirtas ir ajurvediniame gydyme dažnai naudojamų migdomųjų vitanijų (ašvagandos) poveikis. Mokslininkai įsitikinę, kad net ir kavoje esantis trigonelinas padeda atkurti neuronus. Yra ir daugiau nervų regeneraciją skatinančių medžiagų. Mokslininkus ypač domina organiniai junginiai, kurie stimuliuoja apsauginio apvalkalo aplink neuronus – mielino atkūrimą. Mielino sluoksnis saugo nervų ląsteles, o susidarantis aksonų pluoštas sergsti nuo neurologinių pažeidimų arba nervų disfunkcijos. Pastarieji atsiranda dėl autoimuninių ligų arba skiepų sukelto demielininimo. Įdomu ir tai, kad mėgindami išsiaiškinti, kaip atkurti nervus, mokslininkai tyrė net muzikos ir meilės jausmo poveikį. Tai reiškia, kad vadinamoji regeneracinė medicina gali atrasti būdų, kaip stimuliuoti ir atkurti neuronus netgi be papildomai vartojamų medžiagų. Fizinę ir psichologinę sveikatą galima gerinti daugeliu terapinių priemonių.
KEPENŲ REGENERACIJA
Nustatyta, jog saldymedžių sudėtyje aptinkama glicirizo rūgštis skatina kepenų ląstelių atkūrimą. Ši saldų skonį suteikianti medžiaga padeda atauginti kepenų masę ir atkurti jų funkciją. Pašalinus dalį kepenų arba jas persodinus tai ypač svarbu. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad ši medžiaga veiksminga ir siekiant išvengti SARS viruso, sukeliančio ūminius kvėpavimo sutrikimus. Visgi daugiausia tyrimų atliekama siekiant nustatyti, kas padeda kepenims ataugti. Jau ištirta, kad teigiamai kepenų regeneraciją veikia raudonėliuose aptinkamas karvakrolis, kurkuminas iš ciberžolių, žuvų taukai bei juodgrūdžių aliejus, korėjiniai ženšeniai, raudonoji arbata ir vitaminas E.
BETA LĄSTELIŲ REGENERACIJA
Apmaudu, tačiau šiuolaikinė medicina vis dar nepripažįsta natūralių medžiagų, kurios gali padėti įveikti cukrinį diabetą. Kasmet milijardai dolerių išleidžiama itin brangioms kamieninių ląstelių terapijos, Langerhanso salelių, kuriose sutelktos endokrininės ląstelės, transplantacijos ir daugybės sintetinių vaistų tyrimams. Nors iš tikrųjų veiksmingų natūralių vaistų nuo I tipo cukrinio diabeto galima aptikti daugelio žmonių virtuvės spintelėse ar soduose. Moksliniais eksperimentais patvirtinta, kad beta ląstelės, kurios gamina gyvybiškai svarbų insuliną, susirgus cukriniu diabetu žūsta. Tačiau veikiant natūraliomis medžiagomis dalį jų galima atkurti tiek, kad nebereikėtų kasdien leisti insulino injekcijų. Beta ląstelių regeneraciją gali paskatinti egzotiškas Indijos atogrąžų džiunglių augalas, vadinamasis cukraus naikintojas. Tai vijoklinė miškinė pokštenė, lotyniškai vadinama Gymnema sylvestre. Įrodyta ir kito indiško augalo juodgrūdės, arba juodųjų kmynų, nauda. Veiksmingu laikomas iš ciberžolių išgaunamas kurkuminas, aminorūgštis argininas. Vertingomis medžiagomis pasižymi avokadai. Mokslininkai pabrėžia, kad sergantiems cukriniu diabetu naudingas alkaloidas berberinas, kurio ypač daug raugerškių šaknų žievėje ir kanadinėse auksašaknėse. Ypatingomis savybėmis pasižymi moliūgams giminingi kartieji melionai, žaliosios lapinės daržovės, kukurūzų šilkas, natūralus augalinis saldiklis stevija bei brokoliuose aptinkamas sulforafanas.
HORMONŲ REGENERACIJA
Sekretagogai – tai organiniai junginiai, kurie skatina endokrinines liaukas išskirti daugiau hormonų. O mokslininkams pavyko nustatyti medžiagas, iš tikrųjų atkuriančias hormonus, kurie degraduoja atiduodami elektronus ir virsta potencialiai kancerogeniniais „laikinais hormonų“ metabolitais organizme. Tai sustabdyti padeda vitaminas C, kuris yra savotiškas elektronų donoras, padedantis atkurti estradiolio (estrogeno E2), progesterono, testosterono ir kt. funkciją bei formą. Kartu su liaukų funkciją palaikančiomis maistinėmis medžiagomis vitaminas C gali tapti puikia alternatyva pakaitinei hormonų terapijai.
ŠIRDIES LĄSTELIŲ REGENERACIJA
Dar visai neseniai buvo manoma, kad širdies audiniai – vieni iš nedaugelio žmogaus organizme, kurie atsinaujinti negali. Nauja ir sparčiai auganti eksperimentinių tyrimų sritis pamažu įrodo, kad tai netiesa. Gamtoje egzistuoja daug natūralių komponentų, vadinamų neokardiogeninėmis medžiagomis. Ši organinių junginių klasė skatina kamieninių širdies ląstelių, iš kurių diferencijuojasi visi širdį sudarantys audiniai, formavimąsi. Jų veiklą žadina resveratrolis – antioksidantas, aptinkamas daugelyje augalų. Veiksmingais pripažįstami sibirinis ženšenis, raudonojo vyno ekstraktas bei Azijoje auganti japoninė žiognagė (Geum japonicum). Taip pat ištirta viena iš 20 aminorūgščių – cisteinas. Iš jos susidaro N-acetilcisteinas, kuris veikia detoksikuojančiai ir gali padėti atkurti širdies audinius. Kitas būdas regeneruoti širdies audinius – iš placentos išskirtų kamieninių ląstelių terapija. Šiuo metu tiriamas procesas, kuris vadinamas vaisiaus mikrochimerizmu. Tai vaisiaus gebėjimas paskatinti motinos kamienines ląsteles atkurti dar tik besiformuojančio kūdikio pažeistas širdies ląsteles. Manoma, kad šio proceso metu gali būti atkurti ir kiti audiniai.
KREMZLIŲ, JUNGIAMŲJŲ AUDINIŲ IR STUBURO SMEGENŲ REGENERACIJA
Mokslininkai jau įrodė, kad kurkuminas ir resveratrolis padeda atkurti stuburo smegenis po patirtų sužalojimų. Ir tai ne vienintelės medžiagos, kurios naudingos patyrusiems traumas. Žinoma beveik tuzinas natūralių junginių, kurie padeda atkurti judamojo aparato funkcijas. Itin daug dėmesio sulaukia osteoartritas– degeneracinė sąnarių liga. Jai gydyti gali būti naudojama net 50 natūralių medžiagų. Deja, apie jas žino tik nedaugelis dėl judamojo aparato ligų besikamuojančių žmonių.
Regeneracinė medicina nėra tinkamai vystoma. Taip veikiausiai yra dėl to, kad jos atradimai galėtų iš esmės pakeisti dabar galiojančią medicinos ekonomiką ir net jos infrastruktūrą, grįstą vaistų vartojimu. Būtent sintetiniai vaistai skatina organizmo audinių degeneraciją. Pasirodo, slopinti ligos simptomus labai pelninga, nes toks „gydymas“ garantuoja, kad ligą neišvengiamai teks dar kartą gydyti ateityje. Ir veikiausiai ji progresuos, taps sudėtingesnė bei atsiras vis daugiau simptomų, kuriuos teks slopinti dar brangesniais vaistais. Tai nuolat besiplečiantis ir ypač netvarus gydymo modelis. Beje, jis panašus į onkologinės ligos progresavimą. Vėžys dėl savo plitimo ir nežaboto dauginimosi yra užprogramuotas susinaikinti. Panašiai ydinga ir dabar taikoma gydymo praktika. Tinkamos dietos, subalansuotas gyvenimo būdas ir dėmesys natūraliai organizmo regeneracijai gali nutraukti šią sveikatą žalojančią veiksmų grandinę bei padėti žmonėms pasinaudoti tuo, ką padovanojo gamta.
Daugiau informacijos anglų kalba:
www.greenmedinfo.com