Maxx Pharma Ganoderma Reishi

Maisto papildas

Reishi (reiši) grybai arba tikriniai blizgučiai priklauso kempiniečių (Polyporales) eilės grybų šeimai, priklausančiai papėdgrybių klasei. Šie grybai yra ypač vertinami tradicinėje kinų medicinoje ir yra žinomi kaip seniausiai medicinoje vartojami grybai. Azijoje Reishi grybai vartojami ilgiau nei 2000 metų.

✓ Gamintojas: Maxx Pharma , Estija
✓ Forma: kapsulės
✓ Pakuotė: 90 kapsulių po 500 mg
✓ Grynasis kiekis: 45 g

Reishi (reiši) grybai arba tikriniai blizgučiai (Ganoderma lucidum) yra žymiausi iš visų medicininių grybų. Jie priklauso blizgutinių šeimai (Ganodermataceae) kempiniečių (Polyporales) eilei, papėdgrybių (Basidiomycetes) klasei.  Šie grybai yra ypač vertinami tradicinėje kinų medicinoje ir yra žinomi kaip seniausiai medicinoje vartojami grybai. Azijoje Reishi grybai vartojami ilgiau nei 2000 metų. Metiniai šių grybų pardavimai siekia 2 mlrd. USD.

Pagrindinės veikliosios medžiagos yra polisacharidai ir triterpenoidai1-4. Grybų vaisiakūnyje yra net 41% betagliukanų.  Šiai dienai indentifikuota net 130 triterpenoidų komponentų, kurie priklauso 2 cheminių darinių šeimoms: ganoderinėms ir liucideninėms rūgštims. Šios rūgštys yra itin naudingos, nes:

• inhibuoja histamino išsiskyrimą • veikia kaip antioksidantai
• inhibuoja virusų indukciją • veikia hapatoprotekciškai
• mažina  hipertenziją (ACE inhibitoriai) • veikia prieš navikus
• inhibuoja cholesterolio sintezę • veikia priešmikrobiškai
• ramina CNS • veikia priešuždegimiškai
• indukuoja apoptozę • veikia imunomoduliuojančiai

Pažymėtina, kad triterpenų kiekis ypač didelis tikrinių blizgučių sporose. Sporų milteliuose (juose sporos būna su suardyta sienele) triterpenai sudaro daugiau nei 2%, o sporų aliejuje viršija 30%. Naujausi tyrimai parodo sporų ir sporų aliejaus naudą: jie turi antivėžinį ir neuroprotektinį poveikį5-8.

G.lucidum ypač veiksmingai inhibuoja tirozinazę, tuo ypač pasižymi vandeninis šios grybo ekstraktas. Dėl šios priežasties šio ekstrakto rasime daugelyje kosmetikos gaminių, skirtų odai balinti. Medicinoje minėtas ekstraktas naudojamas Parkinsono ligos atveju9-11.

Ne vien G.lucidum, bet ir kitos Ganoderma rūšys buvo ištirtos dėl polisacharidų ir triterpenų poveikio. G.tsugae ir G.applanatum taip pat kaip ir G.lucidum veikia priešvėžiškai, priešuždegimiškai, imunomoduliuojančiai,  hepatoprotektiškai. Gi G.japonicum pasižymi neuroprotektiniu veikimu12-21.

Panaudojimo sritys

VĖŽYS

G.lucidum vartojamas vėžio gydymui jau daugelį metų. Uždokumentuota daug spontaninės remisijos atvejų22,23.  Sudėtyje esantys polisacharidai veikia imunomoduliuojančiai, gi triterpenai citotoksiškai veikia ivairias vėžines ląsteles, inhibuoja Epsteino-Barro virusą, kuris, kaip žinoma, yra glaudžiai susijęs su tam tikromis vėžio rūšimis24-35. Be to, G.lucidum esantys triterpenai inhibuoja branduolio transkripcijos faktorių (NF-kB) ir transkripcijos faktoriaus AP-1 signalo perdavimo kelią36.

NF-kB inhibicija ypač svarbi kalbant apie G.lucidum panaudojimą gydant krūties ir prostatos vėžį, nes šiais atvejais NF-kB vaidina pagrindinį vaidmenį minėtų vėžio rūšių navikų nepriklausomam nuo hormonų augimui ir plitimui37,38. Be to, G.lucidum triterpenai blokuoja prostatos vėžinių ląstelių androgeninius receptorius, taip prisidėdami prie papildomo prostatos vėžio gydymo.

Klinikiniai tyrimai, atlikti su G.lucidum polisacharidu ekstraktu, patvirtino jo teigiamą poveikį onkologinių pacientų imuninei sistemai, nes padidėja limfocitų-ląstelių žudikių (NK) aktyvumas ir limfocitų-ląstelių pagalbininkių Th1 citokinų kiekis ir sumažėja limfocitų-ląstelių pagalbininkių Th2 citokinų kiekis sergantiems pažengusiu plaučių vėžiu. Be to, šiems pacientams sumažėja pašalinis radioterapijos ir chemoterapijos poveikis39-41.

In vitro ir in vivo studijos parodė ryškų priešnavikinį G.lucidum sporų miltelių ir sporų aliejaus  poveikį42-47. Randomizuoto placebu kontroliuojamo tyrimo metu su 48 krūties vėžiu sergančiomis pacientėmis nustatyta, kad joms, vartojant po 3 g G.lucidum sporų miltelių per dieną, sumažėjo nuovargis, nerimas ir depresija, o imuniteto parametrai pagerėjo48.

ALERGIJOS

G.lucidum veikia ne tik imunomoduliuojančiai, bet ir turi stiprų priešuždegiminį poveikį – slopindamas naviko alfa nekrozės faktorių (TNF-alpha), interleukiną-6 (IL-6), uždegimo mediatorių azoto oksidą (NO) ir prostaglandiną E2, tarpininkaujančius inhibuojant NF-kB ir AP-1 signalo perdavimo kelią. Ši imunomoduliuojančio ir priešuždegiminio poveikio kombinacija užtikrina G.lucidum efektyvumą, gydant alergijas ir kitas uždegimines būkles49-52.

G.lucidum įeina į kinų vaistažolinio preparato FAHF-2 sudėtį. Pranešama, kad bandyme su pelėmis jis pilnai užkirto kelią anafilaktinėms reakcijoms, sukeltoms žemės riešutų53.

KEPENŲ LIGOS

G.lucidum vaisiakūniai ilgą laiką buvo populiari tradicinės medicinos hepatoprotekcinė priemonė, naudota įvairioms kepenų ligoms gydyti54-60. Bent jau dalis teigiamo poveikio sąlygota triterpenų gebos blokuoti iš trombocitų išgauto augimo faktoriaus beta receptorius. Dėl to inhibuojamas kepenų žvaigždinių ląstelių proliferacijos aktyvavimas, kuris yra pagrindinis kepenų fibrozės reišinys61. G.lucidum taip pat tradiciškai vartojamas hepatitui gydyti. Klinikinė studija, apėmusi 355 hepatito atvejus, kai gydymui buvo naudojamas preparatas, kurio pagrindinis komponentas buvo G.lucidum, parodė net 92,4% sėkmingų gydymo atvejų62. Ko gero tai esminis triterpenų nuopelnas63,64.

HIPERTENZIJA

G.lucidum yra plačiai naudojamas sergantiems širdies kraujagyslių ligomis. Išskirti iš grybo polisacharidai ir triterpenai mažina hiperlipidemiją, kraujospūdį ir trobocitų agregaciją. Polisacharidai mažina krūtinės skausmus, šalina dusulį, tachikardiją65. Triterpenoidai taip pat turi švelnų ACE inhibuojantį poveikį66,67.

NEMIGA/NERIMAS

Reiši grybai dar vadinami „dvasios grybais“ – tai sufleruoja jų sedacinį veikimą. Dėl to G.lucidum plačiai naudojamas nemigai šalinti ir „mentalinei stabilizacijai“68-71.

REUMATOIDINIS ARTRITAS

G.lucidum kombinuotas imunomoduliuojantis ir priešuždegiminis veikimas suteikia galimybę jį pritaikyti ir autoimuninių būklių, tokių kaip reumatoidinis artritas, gydymui. G.Lucidum proteogliukanų frakcija buvo ištirta in vitro: tyrimas parodė sinovijos fibroblastus slopinantį poveikį, iš dalies dėl to, kad buvo inhibuojamas NF-kB transkripcijos signalo perdavimo kelias72.

NEUROPROTEKCIJA

Tradiciškai šio grybo vartojimas siejamas su ilgaamžiškumu. G.lucidum inhibuoja beta amiloidinių baltymų toksinį poveikį sinapsėms, o tai potencialiai naudinga sergantiems Alzheimerio liga73. Ir polisacharidai, ir triterpenai iš grybo vaisiakūnio veikia neuroprotektiškai ir slopina traukulius, jei jų skiriama 10-80 mg/kg masės. Gi sporos in vivo tyrimo metu pademonstravo apsaugantį neuronus nuo apoptozės ir kognityvinę disfunkciją pagerinantį poveikį74-78.

SENĖJIMO STABDYMAS

Azijoje dar vaidinamas „nemirtingumo grybu“. Plataus spektro teigiamas G.lucidum poveikis širdies kraujagyslių, imuninei ir nervų sistemoms, taip pat cholesterolio ir cukraus kraujyje79-82 normalizavimas prisideda prie senėjimo stabdymo.

Klinikinė santrauka

Pagrindinės terapinio panaudojimo sritys: alergijos, kepenų veiklos gerinimas, vėžys (ypač krūties ir prostatos), hipertenzija, nerimo sutrikimai/nemiga. Kartu su kininiu kordicepsu (Cordyceps sinensis) G.lucidum turi plačiausią panaudojimo spektrą. Šie du grybai puikiai dera, gydant plaučių ir kepenų ligas, ir yra puikūs adaptogenai.

Pagrindinės veikliosios medžiagos: triterpenai ir polisacharidai.

Dozavimas: tradicinės medicinos rekomendacijos yra šios: nuovirui 3-15 g per dieną, milteliams 1,5-3 g per dieną, polisacharidų ekstraktui – iki 3 g per dieną, sporų milteliai dar tyrinėjami klinikiniuose bandymuose23, 48, 83-85.

Įspėjimai: pacientai, vartojantys antikoaguliantus, turėtų būti atidžiau stebimi, nors tyrimai atlikti su sveikais savanoriais, skiriant jiems per dieną po 1,5 g G.lucidum, jokios įtakos jų hemostatinei funkcijai86-87 neparodė.

Mokslinės nuorodos:

 1. Reishi mushroom: herb of spiritual potency and medical wonder. Willard T. 1990. Pub. Sylvan Press, Issaquah.
  2. Global marketing of medicinal ling zhi mushroom Ganoderma lucidum (W.Curt.:Fr.) Lloyd (Aphyllophoromycetideae) Products and Safety Concerns. Lai T, Gao Y, Zhou S. Int J Med Mushr. 2004;6(2):100.
  3. Ganoderma lucidum and its pharmaceutically active compounds. Boh B, Berovic M, Zhang J, Zhi-Bin L. Biotechnol Annu Rev. 2007;13:265-301.
  4. Ganoderma – a therapeutic fungal biofactory. Paterson R.R. Phytochemistry. 2006;67(18):1985-2001.
  5. Antitumour activity of the sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum. Liu X, Yuan JP, Chung CK, Chen XJ. Cancer Lett. 2002;182(2):155-61.
  6. Sterols and triterpenoids from the spores of Ganoderma lucidum. Zhang CR,Yang SP,Yue JM. Nat Prod Res. 2008;22(13):1137-42.
  7. Chemical constituents of the spores of Ganoderma lucidum. Zhang XQ, Pang GL, ChengY,WangY,YeWC. ZhongYao Cai. 2008;31(1):41-4.
  8. Comparative studies on the immunomodulatory and antitumour activities of the different parts of fruiting body of Ganoderma lucidum and Ganoderma spores. Yue GG, Fung KP, Leung PC, Lau CB. Phytother Res. 2008;22(10):1282-91.
  9. Inhibition of tyrosinase from Ganoderma lucidum. Chu HL, Wu HC , Yen-Chin Chen YC, Kuo JM. 12th World Food Congress. 2003;166(2):117-20.
  10. Effects on tyrosinase activity by the extracts of Ganoderma lucidum and related mushrooms. Chien CC, TsaiML, Chen CC, Chang SJ, Tseng CH. Mycopathologia. 2008;166(2):117-20.
  11. Dopamine- or L-DOPA-induced neurotoxicity: the role of dopamine quinone formation and tyrosinase in amodel of Parkinson’s disease. Asanuma M, Miyazaki I, Ogawa N. Neurotox Res. 2003;5(3):165-76.
  12. Effect of polysaccharides from Ganoderma applanatum on immune responses. I. Enhancing effect on the induction of delayed hypersensitivity in mice. Nakashima S, Umeda Y, Kanada T. Microbiol Immunol. 1979;23(6):501-13.
  13. Antitumor active protein-containing glycans from the Chinese mushroom songshan lingzhi, Ganoderma tsugae mycelium. Zhang J et al. Biosci Biotechnol Biochem. 1994 Jul;58(7):1202-5.
  14. Effect of Ganoderma tsugae on chronically carbon tetrachlorideintoxicated rats. Wu YW, Chen KD, Lin WC. Am J Chin Med. 2004;32(6):841-50.
  15. Effects of triterpenoid-rich extracts of Ganoderma tsugae on airway hyperreactivity and Th2 responses in vivo. ChenML, Lin BF. Int Arch Allergy Immunol. 2007;143(1):21-30.
  16. A comparison study on the physical/chemical properties and immunomodulatory activities of mycelial polysaccharide extracts from five Ganoderma species. Chen CF, Yang XT, Li XQ, Mi K, Yang QY. Wei Sheng Wu Xue Bao. 2007 Aug;47(4):628-33.
  17. Antiinflammatory triterpenoids and steroids from Ganoderma lucidum and G.tsugae. Ko HH, Hung CF, Wang JP, Lin CN. Phytochemistry. 2008 Jan;69(1):234-9
  18. Ganoderma applanatum: a promising mushroom for antitumor and immunomodulating activity. JeongYT,Yang BK, Jeong SC, Kim SM, Song CH. Phytother Res. 2008 May;22(5):614-9.
  19. Ganoderma tsugae extracts inhibit colorectal cancer cell growth via G(2)/M cell cycle arrest. Hsu SC et al. J Ethnopharmacol. 2008 Dec 8;120(3):394-401.
  20. Ganoderma applanatum terpenes protect mouse liver against benzo(α)pyrene-induced oxidative stress and inflammation.Ma JQ, Liu CM, Qin ZH, Jiang JH, Sun YZ. Environ Toxicol Pharmacol. 2011 May;31(3):460-8.
  21. Ganoderma tsugae Extract Inhibits Growth of HER2- Overexpressing Cancer Cells via Modulation of HER2/PI3K/ Akt Signaling Pathway. Kuo HP et al. Evid Based Complement Alternat Med. Epub 2013 Apr 7.
  22. Anticancer effects of Ganoderma lucidum: a review of scientific evidence. Yuen JW, Gohel MD. Nutr Cancer. 2005; 53(1):11-7.
  23. Regression of gastric large B-Cell lymphoma accompanied by a florid lymphoma-like T-cell reaction: immunomodulatory effect of Ganoderma lucidum (Lingzhi) CheukW, Chan JK, Nuovo G, Chan MK, Fok M. Int J Surg Pathol. 2007;15(2):180-6.
  24. Potential of a novel polysaccharide preparation (GLPP) from Anhui-grown Ganoderma lucidum in tumour treatment and immuno-stimulation. Pang X, Chen Z, Gao X, Liu W, Slavin M, Yao W, Yu L.L. J Food Sci. 2007;72(6):S435-42.
  25. Cytotoxic triterpenoids from Ganoderma lucidum. Cheng CR, Yue QX,Wu ZY, Song XY, Tao SJ,Wu XH, Xu PP, Liu X, Guan SH, Guo DA. Phytochemistry. 2010;71(13):1579-1585.
  26. Triterpenes from Ganoderma lucidum induce autophagy in colon cancer through the inhibition of p38 mitogen-activated kinase (p38 MAPK). Thyagarajan A, Jedinak A, Nguyen H, Terry C, Baldridge L.A, Jiang J, Sliva D. Nutr Cancer. 2010;62(5):630-40.
  27. Ganoderic acid T inhibits tumour invasion in vitro and in vivo through inhibition of MMP expression. Chen NH, Liu JW, Zhong JJ. Pharmacol Rep. 2010;62(1):150-63.
  28. Inhibitory effects of Ganoderma lucidum on tumourigenesis and metastasis of human hepatoma cells in cells and animal models. Weng CJ, Chau CF, Yen GC, Liao JW, Chen DH, Chen KD. J Agric Food Chem. 2009;57(11):5049-57.
  29. Cytotoxic lanostanoid triterpenes from Ganoderma lucidum. Guan SH, Xia JM,YangM,Wang XM, Liu X, Guo DA. JAsian Nat Prod Res. 2008;10(7-8):705-10.
  30. The anti-invasive effect of lucidenic acids isolated from a new Ganoderma lucidum strain.Weng CJ, Chau CF, Chen KD, Chen DH, Yen GC. Mol Nutr Food Res. 2007;51(12):1472-7.
  31. Lucidenic acids P and Q, methyl lucidenate P, and other triterpenoids from the fungus Ganoderma lucidum and their inhibitory effects on Epstein-Barr virus activation. Iwatsuki K et al. J Nat Prod. 2003 Dec;66(12):1582-5.
  32. Ganoderma lucidum polysaccharides: immunomodulation and potential anti-tumor activities. Xu Z, Chen X, Zhong Z, Chen L,Wang Y. Am J Chin Med. 2011;39(1):15-27.
  33. Antitumor and anti-inflammatory activities of polysaccharides isolated fromGanoderma lucidum. Joseph S, Sabulal B,George V, Antony KR, Janardhanan KK.Acta Pharm. 2011 Sep 1;61(3):335-42.
  34. Anti-cancer properties of triterpenoids isolated from Ganoderma lucidum – a review. Wu GS, Guo JJ, Bao JL, Li XW, Chen XP, Lu JJ, Wang YT. Expert Opin Investig Drugs. 2013 Aug;22(8):981-92.
  35. Triterpenoids from Ganoderma lucidum and their cytotoxic activities. Li P, Deng YP, Wei XX, Xu JH. Nat Prod Res. 2013;27(1):17-22.
  36. Suppression of the inflammatory response by triterpenes isolated from the mushroom Ganoderma lucidum. Dudhgaonkar S, Thyagarajan A, Sliva D.Int Immunopharmacol. 2009;9(11):1272-80.
  37. Ganoderma lucidum suppresses motility of highly invasive breast and prostate cancer cells. Sliva D, Labarrere C, Slivova V, Sedlak M, Lloyd F.P Jr, Ho N.W. Biochem Biophys Res Commun. 2002;298(4):603-12.
  38. Ganoderma lucidum suppresses growth of breast cancer cells through the inhibition of Akt/NF-kappaB signaling. Jiang J, Slivova V, Harvey K, Valachovicova T, Sliva D. Nutr Cancer. 2004;49(2):209-16.
  39. Effects of ganopoly (aGanoderma lucidumpolysaccharide extract) on the immune functions in advanced-stage cancer patients.Gao Y, Zhou S, JiangW, HuangM, Dai X. Immunol Invest. 2003;32(3): 201-15.
  40. Effects of water-soluble Ganoderma lucidum polysaccharides on the immune functions of patients with advanced lung cancer. Gao Y et al. J Med Food. 2005;8(2):159-68.
  41. Ganoderma lucidum (Reishi mushroom) for cancer treatment. Jin X, Ruiz Beguerie J, Sze DM, Chan GC. Cochrane Database Syst Rev. 2012 Jun 13.
  42. Antitumor activity of the sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum. Liu X, Yuan JP, Chung CK, Chen XJ. Cancer Lett. 2002 Aug 28;182(2):155-61.
  43. Glossy ganoderma spore oil promotes apoptosis of human lung adenocarcinoma SPC-A1 through down-regulation of miR-21. Zhao G, Guo W, Zhao X, Wang Y, Hou Y. Zhongguo ZhongYao Za Zhi. 2011 May;36(9):1231-4.
  44. Inhibitory effects of sporoderm-broken Ganoderma lucidum spores on growth of lymphoma implanted in nude mouse. Chen J, Yu YH. Zhongguo Shi Yan Xue Ye Xue Za Zhi. 2012 Apr; 20(2):310-4.
  45. Extract of sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum activates human polymorphonuclear neutrophils via the P38 mitogen-activated protein kinase pathway. Hsu PY, Chen JL, Chen HY, Yang SH. Chang Gung Med J. 2012 Mar-Apr; 35(2):140-7.
  46. Study the rudimentary immunoregulatory mechanisms of Ganoderma Spore oil on immunocompromized mice. Yi Y, Hu S, Xiong X, Liu D, Zhong Y. Wei Sheng Yan Jiu. 2012 Sep; 41(5):833-9.
  47. Ganoderma spore induced increased CA72-4 in three gastroenteric tumor patients and literature analysis. Yan B, He ZH, Qin ZF. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2012 Oct;32(10):1426-7.
  48. Spore Powder of Ganoderma lucidum Improves Cancer-Related Fatigue in Breast Cancer Patients Undergoing Endocrine Therapy: A Pilot Clinical Trial. Zhao H, Zhang Q, Zhao L, Huang X, Wang J, Kang X. Evid Based ComplementAlt Med. Epub 2011 Dec 10.
  49. Anti-allergic constituents in the culture medium of Ganoderma lucidum. (I). Inhibitory effect of oleic acid on histamine release. Tasaka K, Akagi M, Miyoshi K, Mio M, Makino T. Inflammation Research. 1988;23(3-4):153-6.
  50. Anti-allergic constituents in the culture medium of Ganoderma lucidum. (II). The inhibitory effect of cyclooctasulfur on histamine release. Tasaka K, Mio M, Izushi K, Akagi M, Makino T. Inflammation Research. 1988;23(3-4):157-60.
  51. Effectiveness of Dp2 nasal therapy for Dp2- induced airway inflammation in mice: using oral Ganoderma lucidum as an immunomodulator. Liu Y.H, Tsai C.F, Kao M.C, Lai Y.L, Tsai J.J. J Microbiol Immunol Infect. 2003;36(4):236-428.
  2. The use of Ganoderma lucidum (Reishi) in the management of histamine-mediated allergic responses. Powell M. Nutritional Practitioner Magazine. October 2004.
  53. The Chinese herbal medicine formula FAHF-2 completely blocks anaphylactic reactions in murine model of peanut allergy. Srivastava KD et al. JAllergy Clin Immunol. 2005;115(1):171-8.
  54. Antimutagenic activity of methanolic extract of Ganoderma lucidum and its effect on hepatic damage caused by
  benzo[a]pyrene. Lakshmi B, Ajith T.A, Jose N, Janardhanan K.K. J Ethnopharmacol. 2006;107(2):297-303.
  55. Effects of Ganoderma lucidum polysaccharide on CYP2E1, CYP1A2 and CYP3A activities in BCG-immune hepatic injury in rats. Wang X, Zhao X, Li D, Lou Y.Q, Lin ZB, Zhang GL. Biol Pharm Bull. 2007;30(9):1702-6.
  56. Post-treatment of Ganoderma lucidum reduced liver fibrosis induced by thioacetamide in mice.Wu YW, Fang HL, Lin WC. Phytother Res. 2010;24(4):494-9.
  57. In vitro and in vivo protective effects of proteoglycan isolated from mycelia of Ganoderma lucidum on carbon tetrachlorideinduced liver injury. Yang XJ, Liu J, Ye LB, Yang F, Ye L, Gao JR, Wu ZH.World J Gastroenterol. 2006;12(9):1379-85.
  58. Antifibrotic effects of a polysaccharide extracted from Ganoderma lucidum, glycyrrhizin, and pentoxifylline in rats with cirrhosis induced by biliary obstruction. Park EJ, Ko G, Kim J, Sohn DH. Biol Pharm Bull. 1997;20(4):417-20.
  59. Hepatoprotective effects of mushrooms. Soares AA, de Sá-NakanishiAB, BrachtA, da Costa SM, Koehnlein EA, de Souza CG, Peralta RM. Molecules. 2013 Jul 1;18(7):7609-30.
  60. Hepatoprotective Effects of Aqueous Extract from Lingzhi or Reishi Medicinal Mushroom Ganoderma lucidum (Higher Basidiomycetes) on α-Amanitin−Induced Liver Injury in Mice. Wu X, Zeng J, Hu JS, Liao Q, Zhou R, Zhang P, Chen ZH. Int J Med Mushr. 2013;15(4):383-391.
  61. Ganoderma lucidum extract attenuates the proliferation of hepatic stellate cells by blocking the PDGF receptor.Wang GJ, Huang YJ, Chen DH, Lin YL. Phytother Res. 2009;23(6):833-9.
  62. Treatment of chronic hepatitis B with Wulingdan Pill. Journal of the fourth Military Medical College. 8:380-383. From Abstracts of Chinese Medicines 2:188.
  63. Effects of total Triterpenoids extract from Ganoderma lucidum (Curt.: Fr.) P. Karst. (Reishi Mushroom) on experimental liver injury models induced by Carbon Tetrachloride or D-Galactosamine in mice. Lin ZB,WangMY, Liu Q, Che QM. Int J Med Mushr. 2002;4(1):37-41.
  64. Anti-hepatitis B activities of ganoderic acid from Ganoderma lucidum. LiYQ,Wang SF. Biotechnol Lett. 2006;28(11):837-41.
  65. A phase I/II study of ling zhi mushroom Ganoderma lucidum (W.Curt.:Fr.) Lloyd (Aphyllophoromycetideae) extract in patients with coronary heart disease. Gao Y, Chen G, Dai X, Ye J, Zhou S. Int J Med Mushr. 2004;6(4):30.
  66. Effect of Ganoderma lucidum on the quality and functionality of Korean traditional rice wine, yakju. Kim JH, Lee DH, Lee SH, Choi SY, Lee JS. J Biosci Bioeng. 2004;97(1):24-8.
  67. Anti-angiotensin converting enzyme (ACE) proteins frommycelia of Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. Mohamad Ansor N, Abdullah N,Aminudin N. BMC ComplementAlternMed. 2013 Oct 4;13:256.
  68. A preliminary study on the sleep-improvement function of the effective ingredients of Ganoderma lucidum fruitbody. Jia W, WuM, Zhang JS, LiuYF.Acta Edulis Fungi. 2005;12(3):43-47.
  69. Sleep-promoting effects of Ganoderma extracts in rats: comparison between long-term and acute administrations. Honda K, Komoda Y, Inoué S. Tokyo Ika Shika Daigaku Iyo Kizai Kenkyusho Hokoku. 1988;22:77-82.
  70. Extract of Ganoderma lucidum potentiates pentobarbital induced sleep via a GABAergic mechanism. Chu QP, Wang LE, Cui XY, Fu HZ, Lin ZB, Lin SQ, Zhang YH. Pharmacology Biochemistry and Behavior 2007;86(4):693-698.
  71. Extract of Ganoderma lucidum prolongs sleep time in rats. Cui XY et al. J Ethnopharmacol. 2012 Feb 15;139(3):796-800.
  72. Ganoderma lucidum polysaccharide peptide reduced the production of proinflammatory cytokines in activated rheumatoid synovial fibroblast. Ho YW et al. Mol Cell Biochem. 2007; 301(1-2):173-9.
  73. Antagonizing beta-amyloid peptide neurotoxicity of the antiaging fungus Ganoderma lucidum. Lai CS, Yu MS, Yuen WH, So KF, Zee SY, Chang RC. Brain Res. 2008;1190:215-24.
  74. Neuroprotective effects of water-soluble Ganoderma lucidum polysaccharides on cerebral ischemic injury in rats. Zhou ZY et al. J Ethnopharmacol. 2010 Aug 19;131(1):154-64.
  75. Ganoderma lucidum reduces kainic acid-induced hippocampal neuronal damage via inflammatory cytokines and glial fibrillary acid protein expression.AguirreMAC, Campos PV, Villeda HJ, León RI, MontielAE. ProcWest Pharmacol Soc. 2011;54:78-9.
  76. Triterpenoidswith neurotrophic activity from Ganoderma lucidum. Zhang XQ et al. Nat Prod Res. 2011 Oct;25(17):1607-13.
  77. Anticonvulsant and Neuroprotective Effects of Oligosaccharides from Lingzhi or Reishi Medicinal Mushroom, Ganoderma lucidum (Higher Basidiomycetes). Aguirre-Moreno A et al. Int J Med Mushr. 2013;15(6):555-568.
  78. Neuroprotective effect of preadministration with Ganoderma lucidum spore on rat hippocampus. Zhou Y et al. Exp Toxicol Pathol. 2012 Nov;64(7-8):673-80.
  79. Novel hypoglycemic effects of Ganoderma lucidum water-extract in obese/diabetic (+db/+db) mice. Seto SW, Lam TY, Tam HL, Au AL, Chan SW, Wu JH, Yu PH, Leung GP, Ngai SM, Yeung JH, Leung PS, Lee SM, Kwan YW. Phytomedicine. 2009;16(5):426-36.
  80. Cholesterol-lowering properties of Ganoderma lucidum in vitro, ex-vivo, and in hamsters and minipigs. Berger A et al. Lipids Health Dis. 2004;3:2.
  81. Ganoderic acid and its derivatives as cholesterol synthesis inhibitors. Komoda Y, Shimizu M, Sonoda Y, Sato Y. Chem Pharm Bull (Tokyo). 1989;37(2):531-3.
  82. Anti-atherosclerotic properties of higher mushrooms (a clinicoexperimental investigation). Li KR, Vasil’ev AV, Orekhov AN, Tertov VV, Tutel’ian VA. Vopr Pitan. 1989;(1):16-9.
  83. Effective dose of Ganoderma in humans. Chang. In Proceedings of the 5th Int Mycol Congr, Vancouver. 1994; 117-121.
  84. Chinese Medical Herbology and Pharmacology. Chen JK, Chen TT.2004 Art of Medicine Press. City of Industry, p.770.
  85. Materia Medica. Bensky D, Cavey S, Stronger E. Eastland Press, Seattle. 3rd edition 2004. p.933.
  86. Experimental and clinical studies on inibitory effect of Ganoderma lucidum on platelet aggregation. Tao J, Feng KY, J Tongji Med Univ, 1990; 10(4):240-3.
  87. A prospective, randomized, double-blind, placebo-controled study of the platelet and global hemostatic effects of Ganoderma lucidum (Ling Zhi) in healthy volunteers. Kwok Y, Ng KF, Li CC, Lam CC, Man RY.Anesth Analg. 2005 Aug:101(2):423-6.
Meniu