Maxx Pharma Cordyceps

Maisto papildas

Cordyceps grybai yra išskirtiniai, nes jie yra parazitiniai ir dažniausiai auga ant nešiotojo-vabzdžio. Uždokumentuota daugiau nei 700 kordicepso rūšių, dauguma jų parazituoja būtent ant vabzdžių. Pažymėtina, kad kartais būna ir simbiotinis ryšys tarp grybo ir vabzdžio, kai vabzdys turi naudos iš anamorfinės kordicepso formos, ypač tokioje aplinkoje, kur svarbiausias energijos panaudojimo efektyvumas, pavyzdžiui, Tibeto aukštikalnėse (>3000 m aukštyje)1,2.

Nors dabar dar galima gauti įprastai (ant vabzdžių) išaugusių kordicepsų, tačiau didžioji jų dalis yra kultivuojama grūdiniuose substratuose, tai leidžia pagerinti kokybės kontrolę ir prieinamumą. Nors dabar komerciniams tikslams užaugintuose kordicepso grybuose naudojamas skirtingas substratas, tačiau aukštos kokybės skysčių chromatografijos (HPLC) tyrimas parodė, kad jų cheminis profilis ir vertė niekuo nesiskiria nuo kordicepso grybų, užaugusių laukinėje gamtoje. Klinikiniam vartojimui tinka ir laukiniai, ir kultivuoti kordicepsai3.

Be polisacharidų ir lipidų, Cordiceps rūšių grybai kaupia nukleozidus, iš kurių paminėtini: kordicepinas ir  3-deoksiadenozinas (ypač daug jo yra C.militaris)4-7. Dėl didelio panašumo į adenoziną kai kurie fermentai jų neatskiria ir todėl 3-deoksiadenozinas gali dalyvauti tam tikrose biocheminėse reakcijose, pavyzdžiui RNR ir DNR sintezėje, kur jo inkorporacija tampa baigtine RNR/DNR molekulėje, nes jis neturi deguonies 3 ribozės pozicijoje, prie kurio galėtų prisijungti kitas nukleotidas8-11. Dėl šios savybės įsiterpti į RNR/DNR sintezę tokie nukleozidai, vadinami atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais, buvo pradėti naudoti virusinių ligų gydymui: ŽIV, hepatito, vėžio. Buvo sukurti tokie vaistiniai preparatai kaip AZT (Retrovir), Videx ir Epivir. Normaliose sveikose ląstelėse šiuos atvirkštinės transkriptazės inhibitorius nukonkuruoja atitinkami nukleozidai, tačiau greitai besidalinančiose vėžio ir virusų pažeistose ląstelėse jie geba efektyviai inhibuoti replikaciją.

Adenozinas adenozino monofosfato ir trifosfato formomis vaidina pagrindinį vaidmenį ciklinių nukleotidų energijos metabolizme. Ciklinis adenozino monofosfatas taip pat svarbus signalo perdavimui ir hormonų gamybos reguliavimui. Šis veikimas gerai koreliuoja su Cordiceps grybų veikimu minėtose srityse.

Kinijos mokslų akademijoje kultivuojamas Paecilomyces  hepiali, dar vadinamas Cs-4. Jis yra viena pagrindinių grybų rūšių, susijusių su kordicepsu.  Vienas in vitro tyrimas parodė, kad šis grybas pasižymi imunosupresiniu poveikiu. Taip pat nustayta, kad laukinėje gamtoje augusio kordicepso sudėtyje irgi yra imunosupresanto ciklosporino A12-14.

Panaudojimo sritys

SENĖJIMO STABDYMAS

Kordicepsas tradiciškai buvo naudojamas kaip stiprinanti priemonė senyvo amžiaus žmonėms ir kaip priemonė, padedanti greičiau atsigauti po ligų. Tyrimai atlikti su sveikai senoliais parodė žymų deguonies įsisavinimo, aerobinės galios ir pasipriešinimo nuovargiui pagerėjimą. Tiriant polisacharidų ekstraktų poveikį, nustatyta, kad jie turi teigiamos įtakos smegenų veiklai ir antioksidacinių fermentų aktyvumui (superoksido dismutazei, glutationo peroksidazei ir katalazei). Pridėjus teigiamą poveikį širdies kraujagyslių sistemai gauname puikų papildą senjorams.

SPORTO PASIEKIMŲ GERINIMAS

Kordicepsą vartoja kinų atletai. Apie 1990 metus jų pasiekti rekordai atkreipė pasaulio dėmesį. Kilo susidomėjimas šio grybo potencialu, gerinant sporto pasiekimus.

1996 m. buvo atliktas ilgųjų nuotolių bėgikų tyrimas. Nustatyta, kad net 71% tyrimo dalyvių, vartojusių C.sinensis ir C.militaris, o taip pat Cs-4 ir Cs-HK1 anamorfines kordicepso formas, pagerėjo ištvermė, energijos panaudojimo efektyvumas ir deguonies apykaita16-20. Vis dėlto, kiti trys tyrimai, atlikti su lenktyniaujančiais dviratininkais ar kitais atletais, neparodė jokio pagerėjimo. Manoma, kad taip galėjo atsitikti dėl to, kad tirti sportininkai buvo maksimaliai geros arba artimos jai sportinės būklės21,22.

SEKSUALINĖS FUNKCIJOS GERINIMAS

Nuolat vartojamas kordicepsas turi teigiamos įtakos vyrų seksualinei hipofunkcijai. Atskiri nepatvirtinti pranešimai iš Kinijos taip pat rodo teigiamą poveikį moteriškam libido.

Remiantis duomenimis tyrimų, atliktų su gyvūnais, kai buvo naudojami C.sinensis ir C.militaris, nustatytas vyriškų hormonų kiekio  padidėjimas, sėklidžių morfologijos pagerėjimas bei spermos kokybinių ir kiekybinių parametrų pagerėjimas. Tyrimai in vitro parodė kordicepso poveikį steroidogenezės signalo perdavimo keliui po ciklinio adenozino monofosfato (cAMP) susidarymo23-27.

ĮTAKA VAISINGUMUI

Kordicepsas geriausių pasaulio medicinos specialistų vis plačiau naudojamas nevaisingumui gydyti. Klinikiniai tyrimai parodė, kad šis grybas skatino moterų vaisingumą ir užtikrino sėkmingą apvaisinimą mėgintuvėlyje (IVF). Iš dalies tai aiškinama jo gebėjimu stimuliuoti 17β-estradiolio (estrogeno) gamybą. Tai vyksta dėl to, kad padidinama steroidogeninio ūminio reguliavimo baltymo (StAR) ir aromatazės ekspresija28. Be to, įtakos turi ir kordicepso gebėjimas reguliuoti imuninę sistemą, ypač ląstelių žudikių (NK) aktyvavimas.

Dėl kordicepso įtakoto estrogenų gamybos padidėjimo atsiranda galimybės postmenopauzinei osteoporozei suvaldyti29.

DIABETAS

Eksperimentiniai įrodymai teigia, kad C.sinensis gali:

 • sukelti insulino išsiskyrimą;
 • padidinti kepenų gliukokinazės sintezę;
 • padidinti ląstelių jautrumą insulinui.

Vieno randomizuoto tyrimo metu pacientai vartojo po 3 g kordicepso micelinės biomasės per dieną. 54% tiriamųjų nustatytas cukraus kiekio kraujyje vaizdo pagerėjimas, palyginus su tiriamaisiais, kuriems buvo taikomi kiti metodai. Be to, buvo nustatyta, kad pacientams, sergantiems alkoholio sukeltu diabetu, skiriant po 4,5 g kordicepso micelinės biomasės per dieną, gerokai sumažėdavo noras gerti3,30-34.

Neseniai atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad kordicepinas ir su juo susiję nukleozidų dariniai vaidina svarbų priešdiabetinį vaidmenį. C.sinensis ir C.militaris turi daug kordicepino, todėl jų hipoglikeminis veiksmingumas yra itin aukštas35-36.

HEPATOPRO TEKCINIS VEIKIMAS

Skaitlingi moksliniai tyrimai parodė tiek C. sinensis, tiek C.militaris gebėjimą inhibuoti kepenų fibrozę ir atstatyti kepenų funkciją37-39. Pavyzdžiui, vieno klinikinio tyrimo metu C.sinensis buvo skiriamas po 3g per dieną pacientams, turintiems alkoholio sukeltą kepenų steatozę. Po 90 dienų vartojimo 14-ai pacientų aspartato aminotransferazės (AST) lygis sumažėjo 70%, alanino aminotransferazės (ALT) 63%, o gama-gliutamiltransferazės (GGT) 64%40.

INKSTŲ SVEIKATOS GERINIMAS

Tradiciškai kordicepsas vartojamas normaliai inkstų funkcijai palaikyti. Nustatyta, kad vartojant po 3,5 g kordicepso per dieną inkstų funkcija pagerėja pacientams, turintiems lėtinį inkstų nepakankamumą, ir pacientams, kurių inkstai pažeisti dėl gentamicino vartojimo3.

 

Kininis kordicepsas (lot. Cordyceps sinensis) – grybų rūšis, priklausanti aukšliagrybūnų (Ascomycota) skyriui.

✓ Gamintojas: Maxx Pharma , Estija
✓ Forma: kapsulės
✓ Pakuotė: 90 kapsulių po 500 mg
✓ Grynasis kiekis: 45 g

KVĖPAVIMO TAKŲ SUSIRGIMAI

Tradiciškai C.sinensis vartojamas respiratoriniams negalavimams šalinti. Nustatyta jo nauda, gydant astmą ir lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (COPD)3.

ANITIVIRUSINIS VEIKIMAS

Kaip jau buvo minėta aukščiau, visose kordicepso rūšyse esantys nukleozidų analogai geba slopinti virusų replikaciją. Tuo pačiu grybų sudėtyje esantys polisacharidai moduliuoja imuninės sistemos atsakus į virusinę infekciją. Šis kombinuotas veikimas paverčia kordicepsą (ypač C.militaris) ypač veiksmingu sprendimu lėtinių virusinių infekcijų atvejais9,10.

VĖŽYS

Derinys, kurį sudaro imunomoduliuojantys polisacharidai ir nukleozidų dariniai, daugelio medicinos praktikų nuomone yra puikus sprendimas, pagerinantis vėžio gydymo rezultatus. Tai paverčia kordicepsą vienu naudingiausių medicininių grybų. Nustatyta, kad kordicepinas indukuoja įvairių vėžio rūšių navikų ląstelių apoptozę. Paminėtini: burnos, kolorektalinis, šlapimo pūslės vėžys, melanoma, daugybinė mieloma, krūties ir prostatos vėžys41-51.

Klinikinė santrauka

Pagrindinės terapinio panaudojimo sritys: vaisingumas ir seksualinė funkcija, energija, diabetas, plaučių infekcijos, pagalba inkstų veiklai, kepenų veiklos sutrikimai.

Pagrindinė veiklioji medžiaga: nukleozidų derivatai.

Dozavimas: kordicepso išskirtinės savybės remiasi daugiausiai jo nukleozidų darinių veikimu. Vyksta aktyvi šių darinių ekskrecija. Nustatyta, kad C.militaris 98% kordicepino išskiria į auginimo terpę52. Rekomenduojama vartoti po 2-3 g micelinės biomasės bendriems negalavimams šalinti, gi aukštesnės dozės rekomenduojamos onkologiniams pacientams2.

Kai kurie medikai teikia pirmenybę C.militaris vėžio ir kai kurių virusinių ligų gydymui, nes jis turi daugiau kordicepino53, 54.

Įspėjimai: atsargiai skirti pacientams, sergantiems nuo hormonų priklausomomis vėžio formomis (krūties ir prostatos), nes didina testostereno ir estrogeno lygį.

Nors Cs-4 yra naudingas sportuojant (gerina ištvermę), bet gali pasireikšti imunosupresuojantis veikimas, todėl vengtinas pacientams su imunodeficitu.

Maistinės ar kitos medžiagos, turinčios mitybinį ar fiziologinį poveikį  3 kapsulėse (rekomenduojamoje paros dozėje)
Kininių kordicepsų Cordyceps sinensis) ekstraktas 1500 mg

Tinka veganams

Mokslinės nuorodos:

 1. Cordyceps fungi: natural products, pharmacological functions and development products. Zhou X, Gong Z, Su Y, Lin J, Tang K. J Pharm Pharmacol. 2009;61(3):279-91.
 2. What is the Chinese caterpillar fungus Ophyocordyceps sinensis (Ophiocordycipitaceae)? ShresthaB, Weimin Z, Youngjie Z & Xingzhong L. Mycology, 2010; 1(4)228-236.
 3. Medicinal value of the cetepillar fungi species of the genus Cordyceps (Fr) Link (Ascomycetes). A Revew. Holliday J., Cleaver M., Int J Med Mushr, 2008;10(3):219-234.
 4. Analysis of the main nucleosides in Cordyceps sinensis by LC/ESI-MS. Xie JW, Huang LF, Hu W, He YB, Wong KP. Molecules. 2010;15(1):305-14.
 5. Measurement of cordycepin adenosine in stroma of Cordyceps sp. By capillary zone electrophoresis (CZE). Ling YJ, Sun YJ, Zhang LP, Zhang CK. J Biosci Bioeng 2002;94:371-74.
 6. Chemical Screening and Indentification of High Cordycepin containing Cultured Isolate(s) of Medicinal Chinese Catepillar Mushroom, Ophiocordiceps sinensis (Berck.) GH Sung et al. Varshney VK, Pandey A, Kumar A, Rathod D, Kannojia P. Int J Med Mushr. 2011; 13(4):327-333.
 7. Chemical composition and nutritional and medicinal value of fruit bodies and submerged cultured mycelia of culinary-medicinal higher Basidiomycetes mushrooms. Cohen N et al. Int J Med Mushrooms. 2014;16(3):273-91.
 8. Some biologically active substances from a mycelial biomass of medicinal Caterpillar fungus Cordyceps sinensis (Berk.) Sacc. (Ascomycetes). Smirnov DA, Babitskaya VG, Puchkova TA, Sccherba VV, Bisko NA, Poyedinok NL. Int j Med Mushr. 2009;11(1):80.
 9. Effect of Cordyceps Triphosphate on in vitro RNA sunthesis by plant viral replicases. White JL, Dawson WO. J Virol. 1979;29(2):811-814.
 10. Cordycepin interferes with 3‘ end formation in yeast independently of its potential to terminate RNA chain elongation. RNA. 2009;15(5): 837-49.
 11. Cordycepin inhibits (collagen induced) human platelet aggregation in a cAMP- and cGMP-dependent manner. Eur J Pharmacol. 2007;558:43-51.
 12. Immunosuppressive effect of Cordyceps Cs-4 on human monocyte-derrived dendritic cells in vitro. Tang J, Tian D, Liu G, Am J. Chin Med. 2010;38(5): 961-72.
 13. Mycelium cultivation, chemical composition and antitumour activity of a Tolypocladium sp. Fungus isolated from wild Cordyceps sinensis. Leung PH1, Zhang QX, Wu JY. J Appl Microbiol. 2006 Aug;101(2):275-83.
 14. Botanical Medicines: The Desk Reference for Major Herbal Supplements, Second Edition. Mckenna DJ, Jones K, Hughes K, Tyler VM. Pub. Routledge, 2012. p.170.
 15. Antiaging effect of Cordyceps sinensis Ji DB, Ye J, Li CL, Wang YH, Zhao J, Cai SQ. Phytoter Res. 2009;23(1):116-22.
 16. Increased aerobic capacity in healthy elderly from humans given a fermentation product of Cordyceps Cs-4. Xiao Y, Huang XZ, Chen G., Wang MB, Zhu JS, Cooper FACSM Medicine & Science in Sports & Exercise: May 1999; 31(5):174.
 17. Randomized double-blind placebo-controlled clinical trial and assesment of fermentation product of Cordyceps sinensis (Cs-4) in enhancing aerobic capacity and respiratory function of the healthy elderly volunteers. Xiao Y, Huang XZ and Zhu JS. Chinese Journal of Integrative Medicine. 2004;10,3:187-192.
 18. Effect of medicinal plant extracts on forced swiming capacity in mice. Jung K, Kim IH, han D. J Ethnopharmacol. 2004 Jul; 93(1);75-81.
 19. CordyMax enhances aerobic capability, endurance performance, and exercise metabolism in healthy, mid-age to elderly sedentary humans, JS Zhu, JM Rippe – Gerontology, 2001.
 20. Effect of Cs-4 (Cordyceps sinensis) on exercise performance in healthy older subjects: a double-blind, placebo-controlled trial. Chen S, Li Z, Krochmal R, Abrazado M, Kim W, Cooper CB. J Altern Complement Med. 2010 May;16(5):585-90.
 21. Cordyceps Sinensis Supplementation Does Not Improve Endurance Performance in Competitive Cyclists. Parcell AC, Smith JM, Schulthies SS, Myrer JW, Fellingham G. Medicine & Science in Sports & Exercise: 2002;34(5):231.
 22. Does Cordyceps sinensis Ingestion Aid Athletic Performance? TB Walker. Strength and Conditioning Journal, 2006
 23. Effect of Cordyceps militaris supplementation on sperm production, sperm motility and hormones in Sprague-Dawley Am J Chin Med. 2008;36(5):849-59.
 24. In vivo and in vitro stimulatory effects of Cordyceps sinensis on testosterone production in mouse Leydig cells. Life Sci. 2003 Sep 5;73(16):2127-36.
 25. Influence of Cordyceps Sinensis on Reproduction and Testis Morphology in Mice. Shenzhen Journal of Integrated Chinese and Western Medicine. 2005-6 .
 26. Improvement of sperm production in subfertile boars by Cordyceps militaris Am J Chin Med. 2007;35(4): 631-41.
 27. Estrogenic Substances the Mycelia of Medicinal Fungus Cordyceps ophioglossoides (Ehrh.) Fr. (Ascomycetes). Hirokazu Kawagishi, Kentaro Okamura, Fumio Kobayashi, Noriko Kinjo. Int J Med Mushr.2004;6(3):
 28. Upregulation of Steroidogenic Enzymes and Ovarian l713-Estradiol in Human Granulosa-Lutein Cells by Cordyceps sinensis Biology of Reproduction May 1,2004 vol. 70 no. 5 1358-1364.
 29. The Co-effect of Cordyceps sinensis and Strontium on Osteoporosis in Ovariectomized Osteopenic Rats. Qi W, Yan YB, Wang PJ, Lei W. Biol Trace Elem Res. 2010 May 5.
 30. Hypoglycemic Activity of a Polysaccharide (CS-F30) from the Cultural Mycelium of Cordyceps sinensis and Its Effect on Glucose Metabolism in Mouse Liver. Kiho T, et al. Biol Pharm Feb1996;19(2):294-96.
 31. Structural Features and Hypoglycemic Activity of a Polysaccharide (CS-F10) from the Cultured Mycelium of Cordyceps Kiho T, Ookubo K, Usui 5, et al. Biol Pharm Bull. Sep1999;22(9):966-70.
 32. Anti-hyperglycemic activity of natural and fermented in rats with diabetes induced by nicotinamide and streptozotocin. Lo HC, Hsu TH, Tu ST, Lin KC. Am J Chin Med. 2006;34(5):819-32.
 33. Hypoglycemic activity of polysaccharide, with antioxidation, isolated from cultured Cordyceps mycelia. Li SP, Zhang GH, Zeng Q, Huang ZG, Wang YT, Dong TT, Tsim KW. 2006 Jun;13(6):428-33.
 34. Cordycepin Suppresses Expression of Diabetes Regulating Genes by Inhibition of Lipopolysaccharide-induced Inflammation in Shin S, Lee S, Kwon J, Moon S, Lee S, Lee CK, Cho K, Ha NJ, Kim K. Immune Netw. 2009 Jun;9(3):98-105.
 35. Aqueous Extracts of Cordyceps militaris (Ascomycetes) Lower the Levels of Plasma Glucose by Activating the Cholinergic Nerve in Streptozotocin-Induced Diabetic Rats. Cheng YW. Int J Med Mushr. 2013;15(3):277-286.
 36. Studies on the antidiabetic activities of Cordyceps militaris extract in diet-streptozotocin-induced diabetic Sprague-Dawley Dong Y et al. Biomed Res Int. Published online 2014 March 11.
 37. Inhibitive Effect of Cordyceps sinensis on Experimental Hepatic Fibrosis and its Possible Mechanism- Liu YK, Shen W. Department of Gastrointerology, the Second Affiliated Hosptial, Chongqing University of Medicial Sciences, Chongqing 400010, Chinga World J Gastroenterol. 2003, 2003 Mar;9(3): 529-33.
 38. Dynamical Influence of Cordyceps sinensis on the Activity of Hepatic Insulinase of Experimental Liver Cirrhosis-Zhang X, Liu YK, Shen W, Shen DM. Hepatobiliary Pancreat Dis Int. 2004 Beb;3(1):99-101.
 39. Cordyceps militaris alleviates non-alcoholic fatty liver disease in ob/ob mice. Choi HN, Jang YH, Kim MJ, Seo MJ, Kang BW, Jeong YK, Kim JI. Nutr Res Pract. 2014 Apr;8(2):172-6.
 40. Cordyceps sinensis Supplementation as Immurionutrition in Alcohol Induced Liver Steatosis-II. Santos C. Mycology News, 2004;1(9):2-3.
 41. RNA-directed agent, cordycepin, induces cell death in multiple myeloma cells. Chen LS, Stellrecht CM, Gandhi V. Br J 2008 Mar;140(6):682-391. 30. Antitumour activity of Cordycepin in mice. Clin Exp Pharmacol Physiol. 31, S51-S53. 2004.
 42. Cordycepin inhibits protein synthesis and cell adhesion through effects on signal transduction, J Biol Chem. 2010 Jan 22;285(4): 2610-21.
 43. Effect of cordycepin on interleukin-10 production of human peripheral blood mononuclear cells. European Journal of Pharmacology, volume 453, Issues 2-3,25 October 2002, Pages 309-317.
 44. Cordycepin suppresses TNF-alpha-induced invasion, migration and matrix metalloproteinase-9 expression in human bladder cancer cells. Lee EJ, Kim WJ, Moon SK. Phytother Res. 2010 Jun 17.
 45. Role of Cordycepin and Adenosine on the Phenotypic Switch of Macrophages via Induced Anti-inflammatory Cytokines. Shin S, Moon S, Park Y, Kwon J, Lee S, Lee CK, Cho K, Ha NJ, Kim lmmune Netw. 2009 Dec;9(6):255-64.
 46. Involvement of autophagy in cordycepin-induced apoptosis in human prostate carcinoma LNCaP cells. Lee ITH et al. Environ Toxicol Pharmacol. 2014 Jul;38(1):239-50.
 47. Cordycepin: a bioactive metabolite with therapeutic potential. Tuli HS, Sharma AK, Sandhu SS, Kashyap D. Life Sci. 2013 Nov 26;93(23):863-9.
 48. Anti-cancer effect and apoptosis induction of cordycepin through DR3 pathway in the human colonic cancer cell HT-29. Lee SY, Debnath T, Kim SK, Lim BO. Food Chem Toxicol. 2013 Oct;60:439-47.
 49. Medicinal uses of the mushroom Cordyceps militaris: current state and prospects. Das SK, Masuda M, Sakurai A, Sakakibara M. Fitoterapia. 2010 Dec ;81(8):961-8 .
 50. Advances on Cordyceps militaris constituents and pharmacological effect. Fan HT, Lin HS. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 2013 Aug;38(15):2549-52.
 51. Extract of Cordyceps militaris inhibits angiogenesis and suppresses tumor growth of human malignant melanoma cells.    Ruma IM et al. Int I Oncol. 2014 Jul;45(1):209-18.
 52. Production of cordycepin by surface culture using the medicinal Mushroom Cordyceps militaris. Masuda M, Urabe E, Akihiko Sakurai A, Sakakibara M. Enzyme and Microbial Technology 2006;39(4):641-646.
 53. Cultivation of Medicinal Caterpillar Fungus, Cordyceps militaris (Ascomycetes), and Production of Cordycepin Using the Spent Medium from Levan Fermentation. Wu FC, Chen YL, Chang SM, Shih IL. Int J Med Mushr. 2013;15(4):393-405.
 54. Determination of nucleosides and nucleobases in different species of Cordyceps by capillary electrophoresis-mass Yang FQ, Ge L, Yong JW, Tan SN, Li SP. J Pharm Biomed Anal. 2009 Oct 15;50(3):307-14.
Meniu