Amerikiečių mokslininkas dr. Ernestas T. Krebsas XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje intensyviai ieškojo priežasties, lemiančios vėžinių ląstelių atsiradimą ir dauginimąsi. Mokslininko tyrimai leido jam atrasti sprendimą, kuris galėtų įveikti šią sunkią ligą. Pasikliaudamas nuojauta, kad vėžys gali būti organizmo metabolizmo reakcija į netinkamą dietą, dr. E. Krebsas ėmėsi nagrinėti Pakistano Šiaurėje Hunzos slėnyje įsikūrusių genčių gyvenimo būdą ir įpročius. Nes šio nuostabaus grožio regiono valdžia teigė, kad vietinių gyventojų gyvenimo trukmė siekia net 120 metų, o garbaus amžiaus senoliai gali pasigirti puikia sveikata.

HUNZOS SLĖNIO GYVENTOJŲ PASLAPTIS
Britų majoras, gydytojas ir dietologas seras Robertas McCarrisonas apie ilgaamžių sveikuolių gentis pasauliui pranešė dar XX a. ketvirtajame dešimtmetyje, susirašinėdamas su Indijos medicinos institutu. Seras R. McCarrisonas laiškuose teigė, kad Hunzos slėnio gyventojų fizinė ir psichinė sveikatos būklė itin gera. Kai kurių vietinių gyventojų amžius, spėjama, galėjo siekti net 135 m. Šiame regione žmonės nesirgo diabetu, nebuvo užfiksuota nutukimo ar infarkto atvejų. O svarbiausia, nė vienam gyventojui nebuvo diagnozuotas vėžys. Kilo natūralus klausimas, kas gi lėmė Hunzos slėnio gyventojų atsparumą ligoms. Spėjama, kad jų gyvybingumas buvo tiesiogiai susijęs su tuo, ką jie valgė ir kaip gyveno. Vietinių žmonių dieta, pagal sero R. McCarrisono pasakojimą, buvo labai paprasta. Daugiausia tai – nepasterizuotas pienas, grūdinės kultūros ir šviežios daržovės, nedaug mėsos ar kaulų čiulpų. Vietiniai beveik nevartojo cukraus, o jų klajokliškas gyvenimo būdas lėmė, kad žmonės nuolat judėjo ir natūraliai mankštinosi. Tačiau mokslininką sudomino kitas įdomus faktas: kasdien buvo suvalgoma daug abrikosų branduolių. Suintriguotas šio atradimo dr. Ernestas T. Krebsas atliko abrikosų branduolių tyrimus, ir atrado tai, kas, jo nuomone, galėjo tapti navikus galinčiu sunaikinti ginklu – cheminį organinį junginį amigdaliną.

KAS YRA AMIGDALINAS?
Amigdalinas – tai organinis junginys, kuris gamtoje aptinkamas daugiau kaip 1200 rūšių valgomų augalų. Visgi šios medžiagos itin trūksta standartinėje amerikiečių ir europiečių dietoje. Aukščiausios koncentracijos ir didžiausio efektyvumo amigdalino fermentai aptinkami būtent abrikosų sėklų branduoliuose. Iš abrikosų branduolių amigdalino dr. Ernesto T. Krebso išskirta itin koncentruota medžiaga buvo pavadinta laetrilu (angl. laetrile) ir imta taikyti kaip natūralus vaistas. Vėlesni tyrimai parodė, kad ši medžiaga priklauso glikozidų grupei, o jos molekulių struktūra labai panaši į B grupės vitaminų. Dėl šios priežasties dr. Ernestas T. Krebsas pavadino šį junginį vitaminu B17.

KAIP ABRIKOSŲ BRANDUOLIAI KOVOJA SU VĖŽIU?
Abrikosų branduoliuose esantis amigdalinas skyla į keturias itin svarbias medžiagas. Dvi iš jų yra benzaldehidas ir cianidas. Cianidas dažniausiai siejamas su mirtinais nuodais, tačiau būtent ši medžiaga lemia, kad abrikosų branduoliai tampa galingu ginklu, įveikiant vėžines ląsteles. Daugybėje sveikais laikomų produktų yra aptinkamas nedidelis kiekis cianido. Šios medžiagos yra migdoluose, sorų kruopose, daiguose, pupelėse, špinatuose ir bambukų ūgliuose. O šiuos produktus valgyti ne tik visiškai saugu, bet ir rekomenduotina. Cianidas natūraliai būna saugiai „užrakintas“ junginiuose su kitomis molekulėmis, todėl nepavojingas žmogaus organizmui. Be to, ląstelių mitochondrijose esantis aktyvus fermentas rodanezė (angl. rhodanese) neutralizuoja laisvas cianido molekules, kurios cheminių procesų metu atsiskiria nuo minėtų saugių junginių. Vėžinės ląstelės nėra normalios ląstelės, tad jose aptinkama fermento beta gliukozidazės, kurios sveikose ląstelėse nebūna. Beta gliukozidazė yra aktyvus fermentas, reaguojantis su cianidu ir benzaldehidu, kurio yra amigdalino molekulių sudėtyje. Kai šis fermentas vėžinėje ląstelėje išardo amigdalino molekulę, prasideda procesas, kuris specifiškai veikia būtent vėžio pažeistas ląsteles – jas naikina. Veikiant rodanezei ir kitiems apsauginiams fermentams sveikosios ląstelės nėra pažeidžiamos šio sąlygiškai pavojingo cheminio proceso metu.

LAETRILAS VĖŽIO GYDYMUI
Dr. Ernesto T. Krebso išskirta itin koncentruota medžiaga laetrilas, deja, šiuolaikinių mokslininkų vertinamas prieštaringai. Iki 1971 m. jo buvo galima lengvai įsigyti, tačiau Maisto ir vaistų departamentui (FDA) uždraudus šią medžiagą įvežti į Jungtines Amerikos Valstijas, susintetinto ekstrakto įsigyti nebeįmanoma. Todėl teliko vienintelė išeitis gauti natūralaus amigdalino – vartoti abrikosų kauliukų branduolių. Jų galima įsigyti prekybos centruose, internetu ar ekologiškų maisto prekių parduotuvėse, ir jie nėra brangūs. Kai kuriose valstybėse vis dar taikoma vitamino B17, arba laetrilo, terapija. Jo dažnai skiriama kartu su kitais vaistais. Norintiems išbandyti laetrilo terapiją būtina pasidomėti rekomenduojamomis šios medžiagos dozėmis bei šalutiniu poveikiu. Geriausia vadovautis šeimos ar gydančio gydytojo, įvertinančio bendrą paciento būklę, rekomendacijomis. Mokslininkų nuomone, Hunzos slėnio gyventojų ilgaamžiškumo ir sveikatos priežastis vis dar yra paslaptis, tačiau viena akivaizdu – paprastas gyvenimo būdas vengiant streso, sveikai maitinantis, dirbant, bendraujant ir daug judant yra sveikos gyvensenos pavyzdys. Todėl akivaizdu – tai prieinama kiekvienam, svarbu pasiryžti keisti savo gyvenimą, o tuomet išgydyti ligotą kūną natūraliomis priemonėmis taps įmanoma.

7 ŽINGSNIŲ PROGRAMA
Gydytoja Veronique Desaulniers, pasaulyje dar žinoma Daktarės V. vardu, yra natūralaus gydymo pionierė. Ji daugiau kaip 30 metų aktyviai naudoja bioenergetiką, skaitmeninę termografiją, meridianų streso analizę, homeopatiją ir chiropraktiką. Kai 2004 m. jai buvo diagnozuotas krūties vėžys, ji pradėjo gydytis natūraliosios medicinos pripažintomis priemonėmis. Sėkmingai įveikusi ligą nusprendė pasidalyti savo išgyvenimais ir gydymo be sintetinių vaistų patirtimi su kitais žmonėmis, sergančiais šia sunkia liga. Jos ilgametė patirtis ir aktyvūs moksliniai tyrimai galiausiai buvo sudėti į kelias tarptautinių apdovanojimų pelniusias knygas „Natūralus krūties vėžio gydymas“ (angl. Heal Breast Cancer Naturally) ir „7 pagrindai“ (angl. The 7 Essentials™). Būtent pastaroji septynių paprastų žingsnių programa, kuri padeda palaipsniui natūraliai išgydyti kūną, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir populiarumo.

Meniu